Skip to content

Co siedzi w umyśle fanatyka?

1 Kwiecień, 2008

Podobno ateista to taki człowiek, który na słowo „bóg” póka się w czoło i wyśmiewa wierzących… Inne określenia to „bezbożnik”, „heretyk”, „satanista”, „szatanista” (to ostatnie to taka ironia) itp. 99% takich sformułowań wymyślana jest przez jakże wierzących i bogobojnych katolików. Oczywiście dla takich katolików każdy, kto nie wierzy w ich boga jest bezbożnikiem lub satanistą – bo przecież nie ma innej możliwości, prawda?

Ja sam nie jestem katolikiem i wcalę się z tym nie kryję – nie wyznaję żadnej religii, nie wierzę w żadnego boga. Noszę pentagram, bo dla mnie to symbol ochronny (oczywiście żaden „prawdziwy” katolik nie dostrzega różnicy między pentagramem białym, a pentagramem Bafometa). I cały czas zastanawiam się, co też siedzi w tych główkach fanatyków katolickich.

Tak – fanatycy katoliccy – nie chcący poznać drugiej osoby, od razu wyzywający od satanistów i bezbożników, uważający się za centrum wszechświata, miłujący pokój i miłość na świecie, a jednocześnie całkiem chętni do wyzywania swoich przeciwników – jak ktoś mi powie, że religia katolicka to religia miłości, to zaśmieje się w twarz – ponownie. Winston Churchill powiedział, że „fanatyk to człowiek, który nie potrafi zmienić swoich poglądów, a na pewno nie zmieni tematu„.

Pentagram był symbolem bogini Kore, najbardziej wewnętrznej duszy Matki Ziemi, którą czczono w czasach neolitu. Pentagram był znany jako Gwiazda Isztar, a później jako Gwiazda Izydy. Mistycy pitagorejscy Pitagorejczycy widzieli w nim symbol doskonałości, kojarzyli go z życiem i zdrowiem. W starożytności przekonanie o właściwościach ochronnych pentagramu było tak silne, że Babilończycy często rysowali go na pojemnikach z żywnością, co miało zapobiegać jej gniciu. Dla pierwszych chrześcijan pentagram odzwierciedlał pięć ran Jezusa ze względu na 5 wierzchołków. ~ Wikipedia

Reklamy
No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: