Skip to content

Dlaczego Wykopu nigdy nie zakopią…

21 Kwiecień, 2008

Dlaczego Wykop.pl nigdy nie straci swojej pozycji? Po przykrótkich rozważaniach doszedłem do prosteto wniosku – z tego samego powodu, dla którego M jak Miłość oglądają miliony, a Pudelka czyta drugie tyle ;). Ludzie potrzebują źródła mało inteligentnej rozrywki, a Wykop.pl opanowany przez hordę dzieci neostrady stał się właśnie miejscem, gdzie takiej rozrywki łatwo dostarczyć.

Przyznam, że w ostatnim czasie jakby się ten poziom nieco poprawił, ale widząc dzisiaj, jak z prędkością błyskawicy wykopywany jest komiks, na którym klnący w niebogłosy „lord” rozbryzguje z dubeltówki głowę nieszczęsnej panny ze wsi, to straciłem wiarę. Może ja za tępy jestem, ale toż to jest strasznie głupie. Aż tak głupie, że aż warto wykopać? O boże…

Co inteligentniejsze serwisy nie mają szans się wybić z prostego powodu – bez tysięcy dzieci neostrady nie dały by się rady utrzymać. Twórcy Wykopu mogą myśleć w dosyć popularny dzisiaj sposób – użytkownicy nie potrzebują wiele do szczęścia, poziom ich większości jest zaniżony, a my chcemy zarobić – dodawajmy więc nowe funkcje, ale tak, co by dla użytkowników wszystko było proste i Ci, dla których ważną informacją jest komiks przedstawiający mordowanie dziewczynki, nie mieli żadnych problemów, aby dostać się na stronę główną – oni będą mieli satysfakcje, a my będziemy mieli pieniądze.

Na naszej-klasie można znaleźć kilkanaście profili papieża Jana Pawła 2. Szacunek do człowieka mamy w dupie mam rozumieć? Czy twórcy się tym zajmą? A po cholerę, przecież tysiące ludzi śle mu wirtualne prezenty, tysiące osób odwiedza jego profil(e), mamy z tego grube zyski. Póki kasa płynie, to walić całą resztę. Co nie?

PS: Tak dla ścisłości – jestem użytkownikiem Wykopu, choć coraz częściej się zastanawiam, po co i czy warto…

PS2: Jak ten wpis znajdzie się jeszcze na wykopie, to będzie ciekawie :D

Reklamy
3 Komentarze leave one →
  1. BZZ permalink
    27 Kwiecień, 2008 12:12

    Znalazł się :)

  2. 27 Kwiecień, 2008 12:47

    Muhaha, wiem o tym od wczoraj – nie ma to jak statystyki na WP.com ;). To się nazywa promocja bloga… szkoda, że tematyka mojego SajFaj.pl się na wykop.pl nie nadaje…

Trackbacks

  1. Wykop.pl od drugiej strony « Bez Pardonu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: