Skip to content

Błąd popełniany przez webmasterów, który mnie irytuje

23 Kwiecień, 2008

Jest to bardzo poważny błąd – proszę, abyście go nie popełniali. A o czym mowa? Wyobraźcie sobie serwis internetowy, z których chcielibyście się wymienić bannerami, lub chociaż linkami. Lub nawet jesteście gotowi zapłacić za reklamę. Szukacie, szukacie i jakimś cudem na samym dole strony znajdujecie małą czcionką przycik „kontakt”.

Jaka to jest radość, gdy człowiekowi wreszcie uda się znaleźć ten przycisk. Radość tajednak szybko znika, gdy okazuje się, że jedyne co nam się wyśwletla to informacja o tym, że nie jesteśmy zalogowani. Przepraszam bardzo, ale ja nie chcę się logować, czy rejestrować – chce się skontaktować z redakcją serwisu. Rozumiem jeszcze, że przycisk kierujący do danych kontaktowych może być ukryty na stronie, lub te dane mogą znajdować się pod inną stroną, tak jak na moim SajFaju dane te mam na stronie Autor (choć wkrótce zamierzam wprowadzić osobną stronę).

Ale żeby całkowicie blokować dostęp do danych kontaktowych dla niezalogowanych użytkowników? Szanujmy się, nikt nie będzie się rejestrował, aby napisać jednego maila – jeśli docelowa redakcja tak podchodzi do czytelników witryny, to może lepiej sobie tę stronę darować i poszukać jakiejś innej do reklamowania się?

Pamiętajcie – dane kontaktowe muszą być na wierzchu i muszą być dostępne, inaczej możecie stracić wielu potencjalnych reklamodawców, partnerów, współpracowników czy choćby czytelników.

Reklamy
No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: