Skip to content

Zarabianie w internecie – dotacje

6 Maj, 2008

Jedną z możliwości zarabania w internecie poprzez publikowanie własnych dzieł (treść, skrypty itp.) jest przyjmowanie dotacji – niestety jak zawsze w warunkach Polskich możemy o tym co najwyżej pomarzyć – chyba, że mamy ok. 10 tysięcy użytkowników na stronie, to wtedy w ciągu roku może jakieś 20 dotacji po 5 złotych nam się trafi.

Polak nie chętnie dzieli się tym, co ma – ty się męczysz, piszesz treść na blogu, kodujesz skrypty i wtyczki do WordPressa (np.), tymczasem o wsparciu dla twórcy w tym kraju raczej nikt nie pomyśli – bo po co, skoro daje za darmo. Niestety, mentalność ponownie daje się we znaki.

W przypadku dotacji pamiętaj o jednej bardzo ważnej rzeczy – jesli chcesz dotacji, to nie krępuj się o nie prosić – napisz wyraźnie wytłuszonym drukiem „jeśli ta informacja była dla Ciebie przydatna, przelej pieniądze na następujące konto” – należy to oczywiście ubrać w ładniejsze słowa, ale zasada pozostaje niezmienna – nie ukrywaj możliwości dotacji, proś o nią kiedy potrzebujesz, albo kiedy uważasz, że coś ci się należy. Jeśli nie będziesz tego robił, to ludzie nie będą widzieć sensu w tego typu zabiegu – bo przecież dajesz im content za darmo.

Jeśli ten wpis okazał się pomocny, pomyśl choć o kilku złotówkach na to konto:
56 1140 2004 0000 3102 4705 3262

Reklamy
No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: