Skip to content

Jak nie masz co napisać, to nie pisz wcale

10 Maj, 2008

Uwielbiam przeglądać forum na php.pl – jest to jedyna w swoim rodzaju rozrywka. A jak, a dlczego?
Otóż najpierw musimy sobie wybrać frazę, jaką wstukamy w wyszukiwarkę na forum, np. „skrypt aukcji” – wybrane przez nas zagadnienie może być dowolne, efekt i tak będzie ten sam – gdy już wstukamy, naciskamy enter i zaczynamy przeglądać znalezione tematy.

Następnie delektujemy się czytając te tematy. Ktoś kulturalnie prosi o wytłumaczenie czegoś, ktoś inny prosi o pomoc w rozwiązaniu problemu, jeszcze inna osoba prosi o nakierowanie na odpowiednie źródło wiedzy w celu samodzielnego rozwiązania problemu.

A w odpowiedziach natomiast możemy przeczytać jakże kulturalne „było”, „www.google.pl”, „poszukaj”, „boże”, „było było było”, „wujek google”, „poszukaj na forum”, bardzo często zdarza się również, że odpowiedzi w ogóle nikt nie udzieli – zgodnie z zasadą, że jak się nie wie, to się nie pisze.

Dla wszystkich szukających pomocy na forum.php.pl – wiedzcie, że cokolwiek napiszecie, to albo już było (oczywiście nikt was na to nie nakieruje), albo jesteście skończonymi leniami i macie tak nikłą wiedzę, że nie potraficie znaleźć rozwiązań maturalnych z matury roku 2042 za pomocą google.

Smutne, ale syndrom pradziwy – i dotyka coraz więcej serwisów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: