Skip to content

Reklamy, wszędzie reklamy

12 Maj, 2008

Właśnie zaglądnąłem sobie na Antyweb.pl – na sidebarze zwróciła moją uwagę ankieta, w której pytanie brzmi „Co sądzisz o reklamach w RSS-ach?

Na moment pisania tego posta 178 osób (36%, największy wynik) reklam w tym miejscu nie akceptuje. Ja tam z chęcią skorzystam z takiej formy reklamy – większość blogów czytuję przez czytnik, a po tym, jak przez kanały zacząłem publikować pełne wpisy, a nie tylko zajawki, statystyki poszły w dół, a co za tym idzie, również zarobki. Ale to nie o tym chciałem napisać ;).

Nasi czytelnicy (blogów) nie akceptują reklam poprzez RSS, nie akceptują reklam na samych blogach w jakiejkolwiek formie, nie akceptują treści sponsorowanych, a kiedy się tylko da – używają adblocka i pokrewnych – i można by tak wymieniać długo – ogólnie rzecz biorąc, czytelnicy Polskich blogów nie akceptują samej idei tego, że blogger może na swoich blogu zarabiać – przecież to świętokradztwo!

Czyż nie jest to genialne podejście? Bloggerze drogi – masz dostarczać MI najlepszą treść, masz ciężko pracować, zarządzać swoim blogiem, może jeszcze dodać więcej najlepszej treści, ale nie waż się na tym zarobić – nie wolno Ci niczego zarobić na swojej własnej ciężkiej pracy! A może przy okazji ja jeszcze zrobię parę przedruków :)

Kogo obchodzi, że muszę zapłacić za neta, muszę opłacić prąd, kupić kawę, zjeść coś, umyć się, odwiedzić uczelnię, zaopatrzyć się w legalny materiał do recenzowania na moim blogu (SajFaj.pl Science Fiction Blog). Przecież blogger ma tylko dostarczać wam treść – co was obchodzi to, że dzięki waszej postawie za miesiąc będzie zwijał interes, bo nie ma na utrzymanie?

Blogowanie na zachodzie – tam się zarabia

Właśnie to jest fajne na zachodzie (czy na dalekim wschodzie, z lekkim zboczeniem na południe) – tam nikogo nie dziwi, że ludzie na stronach chcą zarabiać i faktycznie zarabiają. W Polsce to wszystko jest złem – oj wredna postawa Polaków jest w tym wypadku, a szkoda…

Reklamy
2 Komentarze leave one →
  1. 13 Maj, 2008 19:27

    owszem można zarabiać ale w cywilizowany sposób jak np Techkultura (to nie reklama, to przykład :-)) która nie wywala nachalnych flashowych reklam zakrywających całą treść do puki nie znajdziesz magicznego przyciska X o wymiarach 1px na 1px

    a co do RSS, to zostało to stworzone między innymi do tego aby użytkownik mógł spokojnie przeczytać tekst, bez grafiki, bez reklam

  2. 14 Maj, 2008 12:25

    Jakoś największe blogi na zachodzie obchodzą się bez flashów na cały ekran, jednak w Polsce tego zrozumieć nie potrafią. Większe nie znaczy lepsze – gdy reklama jest nachalna, to zazwyczaj stronę opuszczam.

    A co do RSS’a – tutaj można by dyskutować, bo nie będzie RSS’a jeśli strona upadnie bo nie budżet jest na minusie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: