Skip to content

Słowem o Entrecard, czyli jak zareklamować bloga

28 Maj, 2008

Entrecard to anglojęzyczny serwis tworzący coś w rodzaju sieci blogów o tematyce wszelakiej, począwszy od geekowskiej technologii internetowej, na sprawach okultystycznych kończąc. Rejestracja w serwisie jest darmowa, a gdy już się zarejestrujemy, mamy możliwość stworzenia własnej „wizytówki” – czyli obrazka (kwadrat o wymiarach 125 pixeli) wraz z krótkim opisem. Wizytówkę zaś zostawiamy na blogach, na których znajdują się widgety systemu – wystarczy jedno kliknięcie, aby właściciel witryny w swoim panelu zobaczył, że ktoś z systemu Entrecard odwiedził jego stronę.

My oczywiście również zamieszczamy na naszym blogu widgeta, w którym inni będą zostawiać swoje wizytówki. Poprzez zostawianie wizytówek na blogach innych osób, a także przyjmowanie ich na blogu własnym, zarabiamy „kredyty” – wirtualną walutę, którą następnie możemy wydać, aby zareklamować się na wybranym blogu – kilka kliknięć i jeśli wystawca naszą reklamę zaakceptuje, wtedy nasza karta wraz z linkiem „wisi” odpowiedni czas na blogu wystawcy. Zarabiamy także poprzez wystawianie reklam na naszym własnym widgecie.

Z dnia na dzień serwis staje się coraz popularniejszy, choć sama idea jest bajecznie prosta – w wielu przypadkach jest to bardzo skuteczna forma reklamy. Jest tylko jeden problem – w systemie można rejestrować tylko blogi pisane w języku angielskim. Toteż prosi się aż, żeby coś podobnego zbudować w warunkach polskich.

Jeśli jakiś programista jest chętny do współpracy nad tego typu serwisem, to jestem otwarty na kontakt wszelaki ;).

Reklamy
No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: