Skip to content

Bolek to Polaków portret własny

18 Czerwiec, 2008

Tytuł wpisu raczej nie do końca oddaje to, o czym chciałbym dzisiaj porozmawiać. W mediach wszelkiej maści głośno – Bolek jest po prostu wszędzie i w przeciwieństwie do Howarda Webba ta sprawa tak szybko nie ucichnie (jak większość polskich afer zresztą).

O co chodzi z tym portretem? Popatrzcie na takiego pana Wałęsę – był chłop, który miał chęci i był na tyle upierdliwy i wytrwały, że dzięki niemu dzisiaj mamy demokrację. Tymczasem wszyscy mają wielkie pretensje, bo plotki krążą (tak, plotki), że był agentem.

Gdy Polacy przegrali na Euro, to ludzie zaczęli mieć pretensje, że przegrali – a powinniśmy chyba się cieszyć, że w ogóle udało nam się do Euro zakwalfikować. Tak samo jest w przypadku pana Wałęsy – zamiast narzekać, że mógł być agentem, powinniśmy dziękować mu za to, że dzięki niemu udało nam się obalić system.

Może jestem za młody aby rozumieć pewne rzeczy, albo po prostu jestem za nowoczesny, żeby rozgrzebywać brudy przeszłości, w których to lubują się ludzie „tego” pokolenia. Do pana Wałęsy nic nie mam, bo IMO dzięki niemu (po części) mogę dzisiaj pisać to, co piszę.

Nie podoba mi się natomiast to nastawienie polaków, które obecne było przy Euro, jest obecne przy sprawie Bolka i w ogóle da się dostrzec w większości sytuacji i afer w naszym kraju – Polacy zamiast się cieszyć z tego, co mają i z tego, co udało im się osiągnąć, narzekają – że jest źle, że było gorzej, że afera goni aferę, że jest mało pieniędzy, że to, że tamto…

Opamiętajmy się – w życiu trzeba dostrzegać to, co dobre – a nie to, co złe.

Reklamy
No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: