Skip to content

O wiarygodności internetu – sort of

17 Wrzesień, 2008

Trafiłem na ciekawy artykuł – Sir Berners-Lee planuje powołać World Wide Web Foundation – instytucję, która będzie sprawdzać prawdziwość informacji krążących po sieci.

Ciekawe jak to będzie wyglądać? Panowie przyjadą do autora danego tekstu, przeprowadzą swoje badania a potem przyznadzą odpowiednie wyróżnienie dla strony? Może powstanie wielki katalog autoryzowanych stron? Tylko kto będzie wykładał kasę na to, co by ludzie jeździli i sprawdzali? Pewnie nikt – ograniczmy się do naszego prywatnego zdania, bo skoro my nic na dany temat nie wiemy (a przecie jesteśmy ekspertami) to to coś nie ma prawa istnieć i jest zapewne głupim wymysłem nastolatka z problemami.

– W Internecie tezy jakiegoś kultu, który liczy sobie 12 wyznawców z poważnymi zaburzeniami osobowości, błyskawicznie stają tezami ogromnych grup ludzi – mówił sir Tim Berners-Lee. – Rodzą się teorie spiskowe, w które zaczynają wierzyć tysiące ludzi.

Jestem bardzo ciekaw, kto będzie decydował czy ktoś jest kultem szerzącym kłamstwo, czy też geniuszem tworzącym historię? Wróć – nie jestem ciekaw, już to wiem – pieniądze i lobby wszelkiej maści. Ten, kto da większą kasę ten będzie miał prawo do „prawdy”. No ja dziękuję za kolejny chory wymysł „kultu prawdy”…

Reklamy
No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: